Każda chęć posiadania aparatu konsultowana powinna być lekarzem, który zaplanuje czas leczenia oraz dobierze aparat w zależności od wady zgryzu. Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego - zwłaszcza u dzieci - jest leczenie aparatami ruchomymi, które służą między innymi do rozbudowy łuków zębowych. Dobrze dobranym aparatem mamy możliwość przesuwać zęby wzdłuż łuku, wychylać je i “odsuwać” górną lub dolną wargę, aby nie przechylała zębów.

Aparat Schwarza składa się z płytki, która przylega do podniebienia lub na powierzchni językowej dolnego wyrostka zębowego oraz okalających zęby specjalnych drutów. Aparat ten zmusza łuk zębowy do formowania się za pomocą mechanizmu, który znajduje się pośrodku aparatu. Mechanizm ten zawiera w sobie śrubę ortodontyczną, wykonaną ze stali nierdzewnej, dzięki której możliwa jest zmiana wymiaru poprzecznego łuku zębowego, wypracowanie jego rozszerzenia lub zwężenia czy też rozsunięcie szwu podniebiennego. W skrócie - stymuluje prawidłowy wzrost szczęk. W zaplanowanym czasie lekarz ortodonta przekręca śrubę, dzięki czemu aparat wywiera określony nacisk na zęby pacjenta i przy odpowiedniej współpracy z pacjentem ustawia je w prawidłowy sposób.

 Aparat ten szczególnie polecany jest dzieciom i osobom młodym, ponieważ leczenie nim jest skuteczniejsze gdy uzębienie nie jest jeszcze w pełni uformowane. Wskazany jest przed zakończeniem skoku wzrostowego - w okresie uzębienia mieszanego.

Więcej o aparatach ortodontycznych i o tym, dlaczego warto leczyć się ortodontycznie właśnie u dr Emilii Bartczak przeczytacie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce “Ortodoncja”:
https://aestheticdental.pl/ortodoncja

Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne:
☎️ 690 930 840
ul. Armii Krajowej 15

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/