Jest wiele powodów i w tym krótkim podsumowaniu na pewno wszystkich nie będzie wymienionych.

Stłoczenia pierwotne

Powstają z powodu dysproporcji pomiędzy wielkością zębów i odpowiadającą im podstawą kostną.

Występują, gdy dziecko genetycznie odziedziczy małe szczęki, bądź szczęki będą się niedostatecznie rozwijać- spowodowane jest to najczęściej : 

  • nieprawidłową dietą ( zbyt miękką )
  • złą pozycją języka
  • oddychaniem przez usta
  • szkodliwymi nawykami np. ssanie palca, zbyt długie używanie smoczka.

Podniesienie dna zatoki - sinus lift w Piotrkowie

W szczęce górnej po usunięciu bocznych zębów, począwszy od 5 a niekiedy 4, dochodzi stopniowo do zaniku tkanek nie tylko od strony jamy ustnej ale również od strony zatoki szczękowej.

Zatoka szczękowa jest jamą powietrzną w środku kości wyścieloną błoną śluzową. Zwykle znajduje się tuż ponad korzeniami górnych zębów bocznych. Z chwilą usunięcia zęba jama zatoki zaczyna powiększać swój zasięg w stronę brakującego zęba. Zmniejsza to stopniowo ilość tkanki kostnej w danym miejscu. W takim przypadku aby skutecznie przeprowadzić implantację należy odbudować utraconą tkankę kostną od strony zatoki. Zabieg nosi nazwę podniesienia dna zatoki a rodzaj techniki zabiegowej zależy od ilości pozostałej tkanki kostnej.

Implanty Osstem w Piortkowie

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Osstem. Markowym producentem implantów z Korei. Używając terminologii samochodowej to taki implantologiczny Mercedes ;).

Proponujemy Państwu leczenie ortodontyczne niewidocznymi aparatami, nakładkami CRYSTALINE.

Nakładki wykonywane są metodą termoformowania w wyspecjalizowanych laboratoriach, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne i szczegółowo zaplanowane.

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znależć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasze recepcje dzwoniąc do Państwa korzystają z telefonów 530 907 590, 530907590 -Bełchatów, 530 395 845, 530395845- Piotrków.