Niewidoczne nakładki Clear Aligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.

Nakładki wykonywane są metodą termoformowania na urządzeniach firmy Scheu Dental w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie kraju, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane i porównywalne cenowo a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.

Nakładki są przezroczyste, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.

Koszt leczenia: jeden łuk – jeden miesiąc – 800zł

Sposób leczenia -  pobiera się wyciski, wysyła się do pracowni i pracownia określa czas leczenia. Stąd pacjent wie ile miesięcy będzie trwało leczenie i na tej podstawie można obliczyć całkowity koszt leczenia. Maksymalne przesunięcie zęba do 4 mm. Metodą tą leczymy jedynie stłoczenia.

Procedura leczenia: pacjent dostaje 3 rodzaje nakładek – średnią, miękką i twardą. Każdą nakładkę nosi pacjent tydzień. Po 3 tygodniach pacjent przychodzi do gabinetu na ponowne wyciski. Wysyłane są do pracowni i przysyłają kolejny etap leczenia ( kolejne 3 nakładki ). Nie ma kosztów dodatkowych za pobieranie wycisków.

Czas leczenia: Najkrótsze leczenie trawa 6-8 m-cy, średnio od 12 do 18 miesięcy w zależności od wielkości wady.

 

Więcej o nakładkach Clean Aligner znajdą Państwo na stronie http://clearaligner.pl/

M.in. opis przebiegu leczenia >>