A. Cementowanie licówek i koron pełnoceramicznych

UWAGAPrace na podbudowie z TLENKU CYRKONU cementuje się tak samo jak prace na podbudowie metalowej : cementy glassjonomerowe lub kompozytowe o dualnym sposobie wiązania. NIE WOLNO stosować kwasu fluorowodorowego ( tak jak w przypadku pełmoceramicznej) ponieważ wytwarza się warstwa mazista na tlenku, której nie jesteśmy w stanie niczym usunąć i znacznie zmniejsza adhezję. Żródło: ALMADENT ;)

A.1. Przygotowanie pracy

  • 10% HFA- kwas fluorowodorowy 90S (Porcelain Etch f. ultradent)

Uważać przy używaniu na powierzchnie szklane, bardzo szybko uszkadza, nie spłukiwać nad spluwaczką i w zlewie, uważać na pow. licową pracy bo może ją zmatowić.

  • Spray wodny
  • 37% wytrawiacz 30S
  • Spray wodny
  • Alkohol izopropylowy 60S
  • Silanizacja 3X (Monobond lub Porcelain Silane)

Przy silanizacji nie musimy spłukiwać kolejnych warstw tylko je rozdmuchać, po ostatniej zawijamy pracę w chusteczkę higieniczną i wygrzewamy suszarką przez ok 2 minuty.

Bond

Jeśli jest to licówka to nie jest konieczne naświetlanie bondu, ponieważ może to przysporzyć problemów gdy nie rozdmuchamy go dobrze i gdzieś pojawi się nawis.

A.2 Przygotowanie zęba

  • Wytrawianie
  • Bond

Licówki cementujemy na flow np. Variolink.
Nie jest potrzebny katalizator!!!!

B. Instrukcja cementowania wkładów z włókna szklanego

http://www.cadena.cc/instrukcje.php - to jest instrukcja cementowania wkładów z włókna które mamy w gabinecie.Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znależć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasze recepcje dzwoniąc do Państwa korzystają z telefonów 530 907 590, 530907590 -Bełchatów, 530 395 845, 530395845- Piotrków.