Leczenie w znieczuleniu ogólnym

Pacjentom szczególnie obawiających się leczenia stomatologicznego, cierpiącym na dentofobię oferujemy leczenie w znieczuleniu ogólnym pod opieką doświadczonego lekarza anestezjologa.

Narkoza to całkowicie bezpieczne znieczulenie ogólne (uśpienie). Leki zwykle podawane są dożylnie przez asystującego lekarzowi anestezjologa. Na twarz pacjenta nakładana jest maseczka, a przez nią podaje się tlen. Głębokość narkozy może być różna w zależności od zabiegu.

Lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj i czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu.

Znieczuleniu ogólnemu, potocznie zwanemu narkozą, poddaje się, co roku miliony dzieci we wszystkich grupach wiekowych. Przy zabiegach m.in. chirurgicznych, laryngologicznych, jednak przy zastosowaniu w zabiegach stomatologicznych nadal budzi wiele kontrowersji.

W sytuacji zapalenia wyrostka żaden rodzic nie zastanawia się czy decydować się na znieczulenie ogólne, przecież to sytuacja zagrożenia życia. Pozostawienie zębów mlecznych bez leczenia wiąże się z rozwojem różnego rodzaju zapaleń, począwszy od zapalenia miazgi zęba, poprzez zapalenie okostnej, aż do okołoszczękowych procesów zapalnych. Powikłaniem może być nawet zakrzepowe zapalenie splotu skrzydłowego i następowe zapalenie opon mózgowych. Czy to nie jest sytuacja zagrożenia dla naszego dziecka?

Konsekwencje zdrowotne, które wynikają z zaniedbania leczenia zębów, są bez porównania większym obciążeniem dla organizmu niż samo znieczulenie ogólne.

Natomiast zmuszanie dziecka siłą do poddania się leczeniu stomatologicznemu jest równie fatalnym wyjściem, gdyż powoduje często nieodwracalny uraz psychiczny i opór przed jakimkolwiek leczeniem ( m.in. dentofobia).
W przypadku dzieci 2-3 letnich, przy rozległej próchnicy, narkoza jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Takie dzieci są jeszcze za małe na współpracę ze stomatologiem, a tym bardziej nie są w stanie wytrzymać na fotelu dłużej niż kilka sekund. Przy opracowywaniu zęba mlecznego potrzebne jest pole manewru, a przy małej buźce jest to dość ograniczone i wymaga dużej precyzji. Tym bardziej przy leczeniu zęba kanałowo, które to wymaga większej ilości czasu i bezwzględnej współpracy ze strony małego pacjenta. Czasami czas jest sprzymierzeńcem dziecka, które potrzebuje zaadaptować się z wizytami u dentysty. Jednak w przypadku rozległej próchnicy, kiedy dziecko zacznie w końcu współpracować, po zębach juz może nie być śladu. Zostaną "zjedzone" przez próchnicę i ukruszą sie na wysokości dziąseł. W konsekwencji powodując stany zapalne, ropnie i przetoki. Dlatego w przypadku, gdy nie osiągnie się współpracy, dla dobra dziecka lepiej nie odwlekać decyzji o zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Aby uniknąć powikłań w czasie zabiegu w znieczuleniu ogólnym i po nim należy poinformować lekarza o :

 • aktualnych i przebytych chorobach
 • przebytych znieczuleniach
 • alergiach 
 • przyjmowanych lekach
 • ciąży

Przygotowanie pacjenta do zabiegu:

 • 5 godzin bez przyjmowania pokarmów stałych, mleko też jest zaliczane do pokarmów stałych
  Uwaga: Pacjent jest uśpiony ale ma swoje odruchy. JEDYNE ZAGROŻENIE ŻYCIA TO TREŚĆ ŻOŁĄDKOWA, gdyby pacjent coś zjadł to trzeba o tym nas powiadomić lub wręcz przełożyć zabieg.
 • 3 godziny bez picia
 • w dniu zabiegu można pić tylko wodę niegazowaną i herbatę
 • przyjmowanie leków doustnych trzeba skonsultować z anestezjologiem

Jeżeli którekolwiek ze wskazań zostanie złamane np. pacjent coś zje lub wypije to bezwzględnie ten fakt należy zgłosić lekarzowi przeprowadzającemu zabieg. Zabieg należy przesunąć na późniejszą godzinę lub przełożyć na następny dzień.
W przypadku infekcji przebiegającej z gorączką, kaszlem lub katarem zabieg należy odłożyć.

Z dzieckiem, które jest w stanie zrozumieć należy porozmawiać i przygotować je do zabiegu. Należy przekazać mu niezbędne informacje w sposób łatwy do zrozumienia, niezwiększający jego niepokoju. Nie należy dziecka oszukiwać, najlepiej wytłumaczyć co się będzie z nim działo i odpowiedzieć na jego pytania lub poprosić nasz personel o pomoc w takiej rozmowie. Jeżeli mały pacjent miał wcześniej budzące lęk nieprzyjemne doświadczenia związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym, należy mu wytłumaczyć, że tym razem będzie inaczej bo najpierw zaśnie w ramionach rodzica a gdy się obudzi zęby będą wyleczone.

Czy można zapisać się z dnia na dzień?

Leczenie w znieczuleniu ogólnym odbywa się w przychodni w Piotrkowie Trybunalskim w soboty raz lub dwa razy w miesiącu. Przed leczeniem w znieczuleniu ogólnym pacjent musi stawić się na obowiązkową wizytę konsultacyjną. Lekarz kwalifikuje pacjenta do narkozy, ocenia ile zębów jest do leczenia, tłumaczy jak wygląda zabieg, jak się do niego przygotować. Określany jest czas trwania zabiegu.

Pacjenci od 16-ego roku życia proszeni są o wykonane zdjęcia panoramicznego wszystkich zębów (tzw pantomogramu) przed wizytą konsultacyjną. Ułatwi to zaplanowanie leczenia.

Numery telefonów do naszej przychodni znajdą Państwo na stronie Kontakt, dane firmy>>.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Q: Czy można wyleczyć bądź usunąć kilkanaście zębów w trakcie jednej wizyty czy trzeba dzielić leczenie na parę wizyt?

W czasie jednej wizyty można wyleczyć/usunąć nawet kilkanaście zębów. O tym ile zębów można wyleczyć decyduje lekarz stomatolog wykonujący zabieg. Np: nie wskazane jest jednorazowe usunięcie kilkunastu zębów. Lepiej podzielić to na dwie wizyty. Na jednej usnąć zęby z jednej strony - tak aby pacjent mógł jeść po zabiegu drugą stroną. W czasie jednego zabiegu w znieczuleniu ogólnym nie zaleca się jednoczesnego usuwania i leczenia zębów u dorosłych.

Q: Czy można wyleczyć kanałowo zęby w narkozie?

Jest to możliwe lecz nie jest zalecane. Podczas leczenia w narkozie nie można założyć koferdamu. Użycie mikroskopu jest bardzo trudne. Odbija się to na jakości leczenia.

Q: Czy można usunąć w narkozie zatrzymane ósemki? Wykonać ekstrakcję chirurgiczną?

O tym czy taki zabieg jest możliwy decyduje lekarz na podstawie zdjęcia panoramicznego podczas wizyty konsultacyjnej. W przypadkach gdy potrzebna jest ingerencja w kość (np: zatrzymana ósemka) używa się urządzenia chłodzonego wodą. W czasie zabiegu w narkozie należy ograniczyć użycie wody. Z tego względu zabiegi na kości są utrudnione. 

Q: Ile kosztuje leczenie w znieczuleniu ogólnym?

Patrz poniżej w Koszty leczenia w znieczuleniu ogólnym. 

Q: Czy płatność za leczenie można rozbić na raty?

Tak. Patrz artykuł Płatność w ratach >>. Uwaga: Pierwsza rata musi pokryć minimum koszt znieczulenia. 

Ankieta anestezjologiczna

W celu uzyskania ważnych informacji o stanie zdrowia pacjenta przygotowaliśmy ankietę anestezjologiczną.
Prosimy o wnikliwe wypełnienie ankiety i przyniesienie jej na konsultację anestezjologiczną wraz z posiadaną dokumentacją medyczną, jak: książeczka zdrowia, wyniki badań, karty informacyjne, etc.

 • Ankieta anestezjologiczna dla dzieci do 16 roku życia w formacie PDF Kliknij aby pobrać cennik w formacie PDF oraz RTF 
 • Ankieta anestezjologiczna dla pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 16-ego roku życia w formacie PDF Kliknij aby pobrać cennik w formacie PDF oraz RTF 

 

Koszty leczenia w znieczuleniu ogólnym

Koszt leczenia w znieczuleniu ogólnym składa się z :

 1. Kosztu znieczulenia ogólnego z indukcją wziewną - wykonywanego przez anestezjologa
 2. Koszt leczenia wykonywanego przez stomatologa z cennika powiększony o 100%.

 

Poniższa tabelka to cena tylko i wyłącznie znieczulenia. Poniżej znajdą Państwo przykładowe wyceny.

Cennik znieczulenia ogólnego z indukcją wziewną

Nazwa usługiCena
Opracowanie do 3-ech ubytków lub usunięcie do 3-ch zębów  - 500 PLN
Każda następna rozpoczęta 3-ka zębów - 200 PLN
Pozostałe zabiegi stomatologiczne - do 30 minut - 500 PLN
Pozostałe zabiegi stomatologiczne - każde następne 30 min. - 200 PLN

 Usunięcie zęba z dłutowaniem lub szyciem = usuniecie 2-ch zębów

 1. Szlifowanie zęba = opracowanie 3-ch ubytków
 2. Opracowanie 1-ego kanału = opracowanie 2-ch ubytków
 3. Leczenie amputacyjne zęba mlecznego = opracowanie 2-ch ubytków
 4. Odbudowa zęba mlecznego = opracowanie 2-ch ubytków.
Uwagi:
 • W przypadku osób dorosłych wypełnienie zęba odbywa się po wybudzeniu z narkozy. W przypadku dzieci wypełnienia zakładane są w narkozie. Dlatego cena odbudowy zęba mlecznego są droższe niż dla osoby dorosłej.
 • Do ceny znieczulenia ogólnego należy dodać cenę właściwych zabiegów z cennika.
 • Płatność za leczenie można rozbić na raty - patrz artykuł Płatność w ratach >>. Uwaga: Pierwsza rata musi pokryć minimum koszt znieczulenia. 

Przykładowe wyceny leczenia w znieczuleniu ogólnym

A. Ekstrakcja prosta czterech zębów u dorosłego pacjenta

 • Koszt znieczulenia ogólnego: 400 + 200 = 600 PLN
 • Koszt zabiegu. 3 x 250 + 100% = 700 + 100% = 1400 PLN

Całkowity koszt zabiegu =  2000 PLN

B. Opracowanie 5 ubytków i założenie 5 średnich wypełnień u dziecka.

 • Koszt znieczulenia ogólnego - mamy 5 zębów. U dzieci zęby liczy się podwójnie bo wypełnienie zakłada się również w narkozie czyli mamy cenę jak dla 10 zębów czyli jak za 4 trójki zębów = 400 + 200 + 200 + 200 = 1000 PLN. 
 • Koszt zabiegu. 5 x 175 + 100% = 875 + 100% = 1750 PLN

Całkowity koszt zabiegu = 2750 PLN

Zaliczki

Lekarz anestezjolog przyjeżdża do nas raz lub dwa razy w miesiącu. Odwoływanie wizyt w ostatniej chwili stanowi dla nas duży problem. Trudno znaleźć kogoś w zastępstwie. Ludzie nie decydują się na zabieg w narkozie z dnia na dzień. Deklaracją stawienia się na leczenie przez pacjenta jest wpłata zaliczki w wysokości 200 PLN. 

Zaliczka zwracana jest wg poniższych zasad:

 • Dzieci – odwołanie w dniu potwierdzenia z powodu choroby dziecka.
  • Za pierwszym razem - oddajemy zaliczkę bez przedstawienia zaświadczenia lekarskiego.
  • Za drugim razem – zaliczka zwracana jest po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego że dziecko jest chore. Jakakolwiek kartka podpisana przez lekarza.
 • Dorośli
  • Pacjent odwołuje zaliczkę na dwa dni przed terminem wizyty lub wcześniej – oddajemy zaliczkę.
  • Pacjent odwołuje wizytę w dniu potwierdzenia. Pacjent traci 100 PLN z zaliczki jeśli nie przedstawi zaświadczenia lekarskiego o chorobie. Nie musi być L4 może być zwykła kartka papieru podpisana przez lekarza że pacjent był chory.

Dzwonimy do Państwa 3 dni oraz 1 dzień przed zabiegiem celem przypomnienia.

UWAGA: Przekładanie wizyty na następny termin równoważne jest z odwołaniem wizyty w danym dniu i powoduje utratę zaliczki wg ww zasad.

 

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/