CO DZIEJE SIĘ PO USUNIĘCIU ZĘBA?
 
🦷Utrata choćby jednego zęba może mieć poważne skutki.
Dziąsła tracą podparcie, zaczynają zanikać.
Jeśli brak zęba nie zostanie w porę uzupełniony to już po 3 latach, w miejscu usuniętego zęba, zanika ok 50- 70% tkanek.
 
🦷 Brak zęba powoduje większe obciążenie zębów sąsiednich, które w konsekwencji pochylają się w kierunku luki, pozostawiając przerwy pomiędzy pozostałymi zębami. Zęby przekrzywiają się, a przez brak kontaktu jednego zęba z zębem przeciwstawnym w drugim łuku zdrowy wcześniej ząb zaczyna się wysuwać, aby zapełnić lukę, sprawiając wrażenie wydłużonego. W szparach gromadzą się resztki pokarmowe powodując rozwój próchnicy i paradontozy. Zostaje zaburzona symetria uśmiechu. Zęby stają się słabe, przeciążone, zaczynają się chwiać aż w końcu zostają usunięte.
 
🦷 Brak zęba jest problemem nie tylko estetycznym ale i zdrowotnym. Ma zły wpływ na dziąsła, zgryz, staw skroniowowo-żuchwowy, odczuwanie smaków, mowę. Ponadto mogą wystąpić problemy trawienne (przez niedostateczne rozdrabnianie pokarmu), a także bóle głowy.
 
🦷 Nie zauważanie przez pacjentów lub bagatelizowanie zaniku kości po utracie zęba lub zębów, niesie za sobą często nieodwracalne skutki. W dłuższej perspektywie prowadzi do zaburzenia proporcji twarzy. Pojawiają się widoczne zmarszczki wokół ust, zapadają się wargi, broda wysuwa się do przodu zniekształcając profil i odległość między nosem, a wysuniętą do przodu brodą.
 
Mamy na to jednak rozwiązanie – IMPLANTY.
 
Implanty zębowe to bardzo trwałe, sztuczne zamienniki korzeni zębów.
Mają za zadanie odtworzyć funkcję naturalnych korzeni zębów, których brakuje w jamie ustnej pacjenta.
 
Jeżeli zastanawiasz się czy jest to dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie – skonsultuj to z jednym z naszych lekarzy.
Na wizytę można umówić się dzwoniąc na numer: +48 690 930 840
 
Zapraszamy!
 
#aestheticdental #implanty #piotrkowtrybunalski
 
Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/