Nitkowanie zębów z aparatem ortodontycznym

Utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego to bardzo ważna i konieczna czynność dla uniknięcia próchnicy i chorób przyzębia. Oprócz szczotkowania ,koniecznie należy używać nici dentystycznej do oczyszczania powierzchni stycznych zębów.

Oczywiście zamki przyklejone do zębów i łuki w nich umocowane mocno przeszkadzają i utrudniają nitkowanie,ale nie znaczy to, że czynią tą czynność niemożliwą.
Musimy się nauczyć nitkowania zębów z zamkami ortodontycznymi ,a po pewnym czasie nie będzie to już trudna i długotrwała procedura.

1.Należy zaopatrzyć się w specjalną nitkę do czyszczenia zębów z zamkami ortodontycznymi.
Różni się ona od standardowych nitek tym,że jeden koniec ma sztywny—utwardzony. Umożliwia on przeplatanie nici pomiędzy elementami aparatu ortodontycznego.

2.Przeplatając nitkę pomiędzy elementami aparatu ortodontycznego ,wsuwamy ją w przestrzenie międzyzębowe i delikatnymi ruchami do góry i do dołu,w przód i w tył oczyszczamy powierzchnię zębów .Ostrożnie wsuwamy ją także pod dziąsło oczyszczając kieszonki dziąsłowe.

Dokładny instruktaż nitkowania zębów z aparatami ortodontycznymi zostanie Państwu udzielony w trakcie wizyty u higienistki.

Proszę obejrzeć film obrazujący nitkowanie zębów z aparatem.

 

Zapraszamy na instruktaż higieny jamy ustnej do naszej przychodni w Piotrkowie Trybunalskim!