Utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego to bardzo ważna i konieczna czynność dla uniknięcia próchnicy i chorób przyzębia. Oprócz
szczotkowania,koniecznie należy używać nici dentystycznej do oczyszczania powierzchni stycznych zębów.

Oczywiście zamki przyklejone do zębów i łuki w nich umocowane mocno przeszkadzają i utrudniają nitkowanie,ale nie znaczy to, że czynią tą czynność niemożliwą.
Musimy się nauczyć nitkowania zębów z zamkami ortodontycznymi ,a po pewnym czasie nie będzie to już trudna i długotrwała procedura.

1.Należy zaopatrzyć się w specjalną nitkę do czyszczenia zębów z zamkami ortodontycznymi.
Różni się ona od standardowych nitek tym,że jeden koniec ma sztywny—utwardzony. Umożliwia on przeplatanie nici pomiędzy elementami aparatu ortodontycznego.

2.Przeplatając nitkę pomiędzy elementami aparatu ortodontycznego ,wsuwamy ją w przestrzenie międzyzębowe i delikatnymi ruchami do góry i do dołu,w przód i w tył oczyszczamy powierzchnię zębów .Ostrożnie wsuwamy ją także pod dziąsło oczyszczając kieszonki dziąsłowe.

Dokładny instruktaż nitkowania zębów z aparatami ortodontycznymi zostanie Państwu udzielony w trakcie wizyty u higienistki.

Proszę obejrzeć film obrazujący nitkowanie zębów z aparatem.

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/