Uspokojenie określone jako tzw. płytka sedacja uzyskuje się stosując farmakologiczne środki o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, wywołujące niepamięć wsteczną. Uspokojenie – jest medycznie kontrolowanym stanem ograniczenia świadomości.

Stosujemy w pełni bezpieczne lekiem nasenne. Standardowo przepisuje się je pacjentom do samodzielnego zażywania w domu.

Powodującą one niepamięć wsteczną. Jest to ważna zaleta gdyż w wieku rozwojowym pierwsze doświadczenia pozostają w pamięci i kształtują przyszły stosunek do leczenia stomatologicznego. Podając taki lek mamy pewność, że leczenie nie pozostawi złych wspomnień u pacjenta.

Sedacja farmakologiczna zalecana jest gdy :

  • Pacjent (dziecko) nie współpracuje z lekarzem a istnieje konieczność leczenia.
  • Trzeba podać znieczulenie. Związane z nim uczucie zdrętwienia może być źle odbierane. W takich przypadkach umożliwiamy podanie znieczulenia miejscowego w zastrzyku. Pacjent nie czuje bólu i nie ma lęku związanego z leczeniem stomatologicznym.
  • Pacjent ma silny odruch wymiotny
  • Pacjent po prostu boi się leczenia

Ww leki nie wiążą się u osób zdrowych z krążeniem jelitowo-wątrobowym, charakteryzują się szybkim początkiem działania. Wykazują niewielki wpływ na układ oddechowy oraz układ krążenia. Stosowane w zalecanych dawkach daje szybki powrót do pełnej świadomości.

Należy pamiętać, że po podaniu leku nie zawsze udaje się osiągnąć konieczną w leczeniu stomatologicznym współpracę pacjenta z lekarzem. Jeśli leczenie w sedacji farmakologicznej nie powiedzie się pacjent może zostać skierowany do leczenia w znieczuleniu ogólnym.

Na wizytę z sedacją farmakologiczną należy zgłosić się wcześniej. Lek uspokajający należy podać 30 do 60 minut przed zabiegiem. 

Dla dzieci dawkę oblicza się w stosunku do wagi ciała dlatego konieczne jest uprzednie zważenie dziecka. Dzieciom podaje się lek rozpuszczony w roztworze glukozy. Ważne jest aby dziecko przyjęło całą zalecaną dawkę.

Pacjent podczas zabiegu jest przytomny. Przez cały czas zachowuje kontakt z otoczeniem.

Po zabiegu pacjent szybko powraca do siebie. Ustąpieniu działania leku czasem towarzyszą jednak mieszane emocje. Dziecko może stać się smutne, niezadowolone lub marudne. Najczęściej zasypia zmęczone.

Dla dzieci do lat 5 prosimy rodziców o skonsultowanie podania leku z pediatrą. Stomatolog prosi o opinię o braku przeciwwskazań do podania leku Kliknij aby pobrać cennik w formacie PDF>>

Po zabiegu. 

Lek działa ok 1,5 godziny po zażyciu. W tym czasie pacjent ma ograniczoną świadomość. 

Przez 3 godziny od podania leku zabrania się:

  1. prowadzić samochodu
  2. jeździć na rowerze
  3. prowadzić jakiekolwiek pojazdy mechanicznych
  4. jeździć na wrotkach hulajnodze – czymkolwiek co wymaga pełnej sprawności psychofizycznej
  5. uprawiać sportów wymagających w pełni sprawnego zmysłu równowagi
  6. obsługiwać maszyny

Najlepiej przez 1-2 h być pod opieką innej osoby. 

Zgoda na leczenie

Prosimy o zapoznanie się ze zgodą na leczenie w sedacji farmakologicznejKliknij aby pobrać cennik w formacie PDF>>

 

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/