BlancOne - wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.


Bezpiecznie wybielanie zębów BlancOne w Piotrkowie Trybunalskim

Wybielanie zębów, to zabieg polegający na zmianie barwy uzębienia na kolor jaśniejszy poprzez zastosowanie środków chemicznych zawartych w pastach i żelach. Wybielanie zębów można przeprowadzić na kilka sposobów:

 1. Stosowanie wybielających past do zębów i płukanek (należy pamiętać że większość past dostępnych w sklepach ma właściwości ścierne negatywnie wpływające na szkliwo).
 2. Wybielanie nakładkowe.
 3. Profesjonalne wybielanie w gabinecie przy użyciu specjalnej lampy. Naszym pacjentom proponujemy szybki zabieg rozjaśniania zębów BlancOne Click połączony z higienizacją oraz gabinetowe wybielanie zębów BlancOne Touch.

BlancOne - prawdziwa rewolucja w dziedzinie wybielania gabinetowego.

Marzysz o bielszym uśmiechu, ale boisz się zabiegu wybielania i jego negatywnych skutków? Sprawdź BlancOne i ciesz się z widocznych efektów bez bólu i ryzyka nadwrażliwości. Szybko i bezpiecznie! Wybierz produkt i poznaj jego możliwości.

blancone click rozjaśnianie zębów po higienizacji

BlancOne Click

Błyskawiczny zabieg rozjaśniania zębów połączony z higienizacją. Promienny uśmiech bez efektów ubocznych w przystępnej cenie. Kliknij, by poznać naszą ofertę!
blancone touch bezpieczny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

BlancOne Touch

Delikatne i skuteczne wybielanie zębów. Bezpieczne dla dziąseł oraz szkliwa. Bez bólu i nadwrażliwości. Poznaj BlancOne Touch!

BlancOne Click - rozjaśnianie zębów po higienizacji, zabieg bankietowy w Piotrkowie Trybunalskim.

BlancOne Click to preparat na bazie nadtlenku karbamidu 16%, stworzony do zabiegu rozjaśniania zębów połączonego z higienizacją stomatologiczną. Kierowany jest do pacjentów, którzy chcą rozświetlić swój uśmiech w szybki i bezpieczny sposób. Jest idealny jako "pierwsze spotkanie z wybielaniem zębów". Efekt zabiegu utrzymuje się średnio do 8 tygodni i uzależniony jest od nawyków żywieniowych pacjenta, rodzaju spożywanych napojów oraz palenia tytoniu. Po zastosowaniu produktu nie ma konieczności utrzymywania długotrwałej białej diety. Produkt jest bardzo delikatny dla szkliwa i dziąseł, pacjent może więc zdecydować się na bezpieczne ponowienie tego zabiegu po ok. 3 miesiącach lub wybranie terapii wybielającej BlancOne Touch dla wzmocnienia rezultatu rozjaśniania i osiągnięcia jeszcze głębszych i trwalszych efektów.
blancone click to tylko 10 minut

Krótki czas zabiegu

Wykonanie sesji rozjaśniania po zabiegu higienizacji trwa dodatkowo tylko 10 minut. Zabieg jest prosty i szybki oraz nie wymaga nałożenia dodatkowej bariery dziąsłowej.
bielsze zęby bez ryzyka nadwrażliwości

Bezpieczeństwo

BlancOne Click to produkt wyjątkowo delikatny, a zabieg z jego użyciem jest zupełnie bezinwazyjny. Nie powoduje odwodnienia szkliwa, nie wywołuje też bólu ani nadwrażliwości.
tanie i skuteczne wybielanie zębów

Przystępna cena

Pakiet higienizacji z rozjaśnieniem BlancOne Click (tzw. zabieg bankietowy), oferowany jest w rozsądnie skalkulowanej, przystępnej cenie. To niedrogi oraz skuteczny sposób na bielszy uśmiech!

higienizacja i rozjaśnianie to pakiet z efektem wow

Efekt WOW!

Zabieg higienizacji sprawia, że nasz uśmiech staje się bardziej promienny. BlancOne Click użyty bezpośrednio po oczyszczeniu zębów, wzmacnia ten efekt, rozjaśniając zęby nawet o 3-5 odcieni.

BlancOne Touch - bezpieczne wybielanie zębów w Piotrkowie Trybunalskim.

BlancOne Touch to produkt stworzony do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Niskie stężenie nadtlenku karbamidu sprawia, że jest on bezpieczny dla zębów i dziąseł (nie wymaga nakładania bariery dziąsłowej). Nie odwadnia szkliwa i nie wywołuje nadwrażliwości. Dzięki fotochemicznej technologii BlancOne, aktywacja żelu pod dedykowaną lampą BlancOne Arcus następuje bardzo szybko. Zabieg wybielania BlancOne Touch składa się z 3 sesji, z których każda trwa jedynie 8 minut. Mimo niewielkiego stężenia nadtlenku i stosunkowo krótkiego czasu naświeltania, działanie preparatu jest wyjątkowo skuteczne. Po zabiegu pacjent uzyskuje natychmiastowy efekt wybielonych zębów, utrzymujący się średnio ok. 9 miesięcy. Trwałość efektu zależy od diety pacjenta, stosowanych używek oraz higieny jamy ustnej. Do 2 godzin po zabiegu nie należy jeść, pić, ani palić. Produkt nie wymaga jednak długotrwałego stosowania białej diety. Dzięki swojej wyjątkowo delikatnej formule zabieg może być wykonany nawet do dwóch razy w roku, dzięki czemu Twój uśmiech może być zawsze promiennie piękny. BlancOne® TOUCH to kosmetyczny produkt terapeutyczny do wybielania, zgodny z dyrektywą 2011/84/UE.

Białe zęby po zabiegu rozjaśniania i higienizacji

Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym w Piotrkowie Trybunalskim. Zabieg wybielania BlancOne Touch krok po kroku.

Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym w Piotrkowie Trybunalskim
 • Sprawdzenie z pacjentem przy użyciu kolornika aktualnego odcienia zębów pacjenta oraz wykonanie zdjęcia, by móc później ocenić efekt końcowy zabiegu.

 • Przygotowanie pacjenta do zabiegu: założenie okularów ochronnych i specjalnego rozwieraka do jamy ustnej w celu ochrony tkanek wokół ust.

 • Oczyszczenie i osuszenie zębów.

 • Aplikacja specjalnie przygotowanego preparatu na zęby górne i dolne. Pierwsze naświetlanie żelu lampą przez 8 minut.

 • Usunięcie z zębów z wartwy żelu i kolejna aplikacja z naświetlaniem przez 8 minut.

 • Ponowne usunięcie preparatu z zębów i nałożenie trzeciej warstwy żelu. Naświetlanie przez 8 minut.

 • Dokładne oczyszczenie zębów z preparatu, wykonanie zdjęć i prezentacja efektu końcowego.

 • Przekazanie pacjentowi zaleceń postępowania po zabiegu. 

Wybielanie nakładkowe. Szyny wybielające, nakładki do wybielania zębów Piotrków Trybunalski.

Nie zależy Ci na natychmistowym efekcie, który możesz osiągnąć w gabinecie po zastosowaniu rozjaśniania BlancOne Click lub wybielania BlancOne Touch? Wolisz wybielić swoje zęby w domowym zaciszu? Dobrze się składa, ponieważ oferujemy również wybielanie zębów z zastosowaniem szyn wybielających.

 • Najpierw wykonujemy w gabinecie wycisk zębów szczęki i żuchwy, celem wykonania indywidualnej szyny w pracowni technicznej.
 • Na następnej wizycie następuje oddanie szyny oraz wręczenie żelu wybielającego wraz z instruktażem.
 • Rozpoczynasz wybielane nakładkowe: do szyny nakładasz niewielką ilość żelu, po czym zakładasz szynę na zęby (nocą lub w ciągu dnia). 

Co warto wiedzieć przed wybielaniem zębów?

Zabiegi wybielania zębów nie są wskazane:

 • u kobiet ciężarnych i karmiących
 • u osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego
 • u chorych na epilepsję lub chorobę Parkinsona
 • u osób z intensywną nadwrażliwością zębów
 • u młodzieży do 16 roku życia (rozwój zębów nie jest jeszcze wtedy całkowicie zakończony)
 • u osób posiadających zęby objęte próchnicą lub nieszczelne wypełnienia
 • u osób z chorobami dziąseł i przyzębia
 • ostrożnie do zabiegu powinny także podejść osoby z odsłoniętymi szyjkami zębowymi

Należy pamiętać że przed każdym sposobem wybielania konieczne jest wyleczenie zębów oraz zabiegi higienizacyjne (usuniecie kamienia nazębnego, piaskowanie). W przypadku dużych stanów zapalnych dziąseł należy zaczekać z zabiegiem 7-10 dni po higienizacji (do wyciszenia się stanu zapalnego i zmniejszenia obrzęku dziąseł). Względnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wybielenia zębów są znacznych rozmiarów wypełnienia, szczególnie w przednich zębach. Należy pamiętać, że wypełnienia zębów i uzupełnienia protetyczne nie ulegną procesowi wybielania. Ich kolor będzie identyczny jak przed wybielaniem. Należy więc liczyć się z koniecznością ich wymiany. Nałogowi palacze muszą wiedzieć, że w czasie trwania wybielania, nie będą mogli palić papierosów. Zarówno 7 dni przed, jak i 7 dni po zabiegu preparatami BlancOne niezalecane jest stosowanie preparatów z zawartością fluoru powyżej 1500 ppm.

Każdy zabieg w stomatologii obarczony jest możliwością wystąpienia powikłań. Do skutków niepożądanych po wybielaniu zaliczymy:

 • nadwrażliwość zębów - jest to nadwrażliwość przemijająca i można ją zmniejszyć za pomocą past lub specjalnych środków stosowanych w gabinecie
 • podrażnienia dziąseł, błony śluzowej
 • alergię np. na środek wybielający, substancję smakową
 • bóle głowy
 • ból stawów szczęki -w metodzie nakładkowej
 • uszkodzenie szkliwa - może wystąpić jeśli produkt nie jest stosowany według zaleceń, poprawne stosowanie preparatu nie uszkadza szkliwa
 • resorpcja zewnętrzna – utrata miękkich oraz twardych tkanej zęba i wyrostka zębodołowego w wyniku działania czynników fizjologicznych lub patologicznych
 • owrzodzenie gardła, mrowienie

Warto podkreślić też, że efekt wybielania nie jest do przewidzenia. Jedni pacjenci uzyskują znakomity efekt, inni nie.

W niektórych przypadkach nawet drogie specjalistyczne wybielanie zębów nie działa. Dotyczy to zębów niekompletnych, złamanych lub martwych. Możliwość uzyskanie estetycznego wyglądu daje w takich przypadkach stomatologia estetyczna. Za pomocą żywicy kompozytowej bądź tzw. licówek formuje się na nowo kształt i kolor zęba.

Zalecenia po rozsjaśnianiu i wybielaniu zębów.

Utrzymanie białych zębów zależy w dużym stopniu od samego pacjenta. Podstawą utrzymania się efektu wybielania jest prawidłowa higiena jamy ustnej i ograniczenie spożywania pokarmów oraz napojów przebarwiających zęby. Dla dłuższego podtrzymania efektu zabiegu warto zrezygnować z palenia tytoniu. Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy też przestrzegać tzw. białej diety. Przez dwie godziny po zabiegu wybielania zębów nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. W przypadku zabiegów z użyciem produktów BlancOne wymagane jest zachowanie białej diety jedynie przez 6 godzin, dzięki czemu życie codzienne po zabiegach rozjaśniających i wybielających z zastosowaniem tych preparatów nie jest tak bardzo uciążliwe. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wykonania higienizacji bezpośrednio przed zabiegiem rozjaśniania lub wybielania, białą dietę należy wydłużyć. W takiej sytuacji wskazane jest jej zachowanie przez 24h. Zarówno 7 dni przed, jak i 7 dni po zabiegu preparatami BlancOne niezalecane jest stosowanie preparatów z zawartością fluoru powyżej 1500 ppm.

Osoby przeprowadzające dwutygodniową kurację domową wybielania zębów systemem nakładkowym, powinny stosować białą dietę przez cały okres wybielania i trzy dni po (w sumie 17 dni). Może to być nieco uciążliwe, ale z całą pewnością warte efektu olśniewająco białych zębów.

Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Unikać trzeba ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców takich jak buraczki, szpinak, czy jagody. Nie wolno również palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby. Wskazany jest drób, ryby, białe makarony i pieczywo. Dozwolona jest cafe late, ale najlepiej, by pita była przez słomkę.

kolornik do okreslenia odcienia zębów przed wybielaniem i po zabiegu


Jeśli marzysz o zdrowym i zachwycającym uśmiechu, dobrze trafiłeś! Zadzwoń i umów wizytę w naszym gabinecie w Piotrkowie Trybunalskim. Kompleksowo zadbamy o Twoje zęby. Sprawdź, jak wiele możemy Ci zaoferować!