Leczenie pacjentów z dentofobią.

Na skróty: Leczenie w narkozie - czytaj Leczenie w znieczuleniu ogólnym>> 

Strach i lęk jakie odczuwają pacjenci przed leczeniem stomatologicznym są zjawiskiem powszechnym i dotyczą praktycznie wszystkich grup wiekowych.

Szczególną grupę pacjentów o bardzo złożonych potrzebach emocjonalnych stanowią dzieci. Zdolność umiejętnego postępowania z pacjentem w wieku rozwojowym jest niezwykle istotna, decyduje bowiem nie tylko o samej formie leczenia, ale również jako pierwsze doświadczenie pozostaje na zawsze w pamięci dziecka.

Pacjenci mający negatywne doświadczenia związane z leczeniem stomatologicznym boją się wizyt u dentysty. Strach ten jest na tyle silny iż czują w podświadomości ból, którego nie mają prawa czuć.

Dotyczy to w szczególności dzieci. Chociaż dorośli też na sam dźwięk urządzeń stomatologicznych potrafią dostać gęsiej skórki ;).

Podstawowym środkiem znieczulającym jest znieczulenie miejscowe podawane w zastrzyku. Prawidłowo podane znieczulenie likwiduje wszelki ból. Znieczulenie nie działa jednak na naszą świadomość i podświadomość. Nie likwiduje lęku. Aby zwiększyć komfort wizyty można podać pacjentowi środki uspokajające. W języku medycznym uspokojenie nazywa się sedacją. 

Pacjentom obawiających się leczenia stomatologicznego możemy pomóc stosując poniższe metody:

  1. Sedacja farmakologiczna. Uspokajanie pacjentów z użyciem leków uspokajających. Pacjentowi na ok pół godziny przed zabiegiem podawany jest lek uspokajający. Pomocne również dla pacjentów z odruchem wymiotnym. Więcej w artykule Sedacja farmakologiczna>>.
  2. Sedacja z zastosowaniem gazu rozweselającego. Więcej w artykule Znieczulanie gazem rozweselającym>>. Uspokojenie pacjenta nastąpić może tylko przy współpracy pacjenta. T.j. pacjent musi cały czas oddychać świadomie przez nos. Dlatego przyjmuje się że minimalnym wiekiem dla dzieci jest ok 6 lat. Młodszym dzieciom trudno jest wytłumaczyć aby ciągle oddychały przez nos.
  3. Dla osób z bardzo silną dentofobią proponujemy - Leczenie w znieczuleniu ogólnym>> czyli leczenie w narkozie.

 

 

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/