Aparaty ruchome typu Bioblok


Leczenie ortodontyczne dzieci.

Najlepszym okresem na rozpoczęcie terapii ortodontycznej jest już wczesne dzieciństwo. Dobrze jest zacząć interweniować wtedy, gdy zauważymy pierwsze objawy nieprawidłowości. U maluchów w wieku przedszkolnym skupiamy się na niwelowaniu czynników powodujących rozwój wady, takich jak: oddychanie przez usta, ssanie smoczka lub kciuka. U dzieci 6-7 letnich włączamy czynne leczenie ortodontyczne. Najlepiej nie czekać na wszystkie zęby stałe, ponieważ spowalnia wtedy tempo wzrostu kości i w mniejszym stopniu możemy go skorygować

Ruchome aparaty ortodontyczne.

Aparaty ruchome stosowane są najczęściej podczas leczenia ortodontycznego u dzieci i młodzieży. Działają one na zęby, jak również wykazują działanie ortopedyczne na narząd żucia w przypadku aparatów czynnościowych stosowanych w okresie skoku wzrostowego. Dzieci, szczególnie w przypadkach stłoczeń, zaburzonej czynności mięśni, szkodliwych nawyków, przedwcześnie usuniętych zębów mlecznych lub ich utraty spowodowanej próchnicą zębów, najczęściej są leczone właśnie aparatami ruchomymi. Gdy aparat jest systematycznie noszony można uzyskać znaczną poprawę, a często całkowicie wyleczyć wadę. Aparaty ruchome wymagają współpracy pacjenta z ortodontą. Nasz ortodonta w Piotrkowie stosuje aparaty typu Bioblok. Leczenie aparatem ruchomym często jest pierwszym etapem w leczeniu ortodontycznym.
aparat ortodontyczny bioblok górny
aparat ortodontyczny bioblok dolny

Aparaty do rozszerzania łuku. Czym różni się Bioblok 1 od aparatu Schwarza?

Jest wiele aparatów rozbudowujących łuki zębowe-począwszy od płytki Schwarza, przez aparat Hyrax, hybryd Hyrax, aparat Marco Rosa, czy właśnie Bioblok 1.

W naszej przychodni najbardziej lubimy pracować aparatem Bioblok 1. Efekty leczenia nim są szybko widoczne i często są spektakularne. Mimo, że Bioblok 1 to aparaty ruchome, muszą być noszone 24 godziny na dobę. To na początku często przeraża rodziców, jednak dzieci dość szybko się do nich przyzwyczajają i po dwóch cięższych dniach przeważnie nie nastręczają im już kłopotów, w odróżnieniu od aparatów noszonych "do spania", jakim jest płytka Schwarza. Trudno się przyzwyczaić do aparatu, który jest w buzi tylko kilka godzin i praktycznie nigdy nie następuje czas, w którym dziecko czuje się w takim aparacie komfortowo. Drugim powodem nikłych efektów leczenia płytką Schwarza w odróżnieniu do tego jak działają aparaty bioblok jest to, że małe i stałe siły działające 24h na dobę przynoszą dużo lepsze efekty i po prostu aparat stosowany przez część doby będzie działał wolniej i mniej efektywnie, gdyż stosowane siły działają skokowo, a nie nieprzerwanie.

Leczenie ortodontyczne aparatami Bioblok 1 - ortodonta dziecięcy w Piotrkowie Trybunalskim.

Odkąd zaczęliśmy stosować w naszej przychodni stomatologicznej w Piotrkowie Trybunalskim aparaty typu Bioblok 1, leczenie małych Pacjentów stało się prostsze i o wiele bardziej efektywne. Osiągamy efekty rozbudowy w krótszym czasie. I choć na początku wydaje się to trudne, to tak naprawdę jest wygodniejsze zarówno dla pacjenta, który szybko adaptuje się do aparatu, jak i dla jego rodziców.
jak wygląda aparat bioblok

Podsumowując, korzyści płynące z leczenia Aparatem Bioblok w porównaniu z innym powszechnie stosowanym aparatem do rozbudowy (rozszerzenia) łuków zębowych, to:

  • Krótszy czas leczenia - aktywne leczenie aparatem, to około 4-6 miesięcy, w porównaniu z kilkuletnią rozbudową aparatem Schwarz.
  • Noszenie aparatu 24 godziny na dobę - daje to możliwość ciągłego działania sił rozbudowujących oraz pełnej adaptacji do aparatu. Bioblok jest dla dziecka wygodniejszy niż aparat Schwarza.
  • Rodzice nie muszą pamiętać o noszeniu aparatu przez dziecko - jest on noszony cały czas i zdejmowany tylko do wieczornego mycia zębów.
  • Nie ogranicza codziennej aktywności dziecka, można w nim jeść, pić oraz uprawiać sport.

Szukasz dla swojego dziecka dentysty w Piotrkowie Trybunalskim? Potrzebujesz dobrego ortodonty dziecięcego w Piotrkowie Trybunalskim? Umów wizytę w Aesthetic Dental i przekonaj się, dlaczego pacjenci tak chętnie do nas wracają.