Protetyka. Mosty, korony, licówki w Piotrkowie

Leczenie protetyczne umożliwia zarówno odtworzenie utraconych tkanek zęba jak i uzupełnienia braków zębowych. Utrata pojedynczych zębów jak i mnogie braki zębowe oprócz aspektów estetycznych powoduje zaburzenia całego układu stomatognatycznego. Poczynając od przesunięć zębów sąsiednich a kończąc na chorobach stawu skroniowo-żuchwowego.

Odtworzenie pełnego łuku zębowego można uzyskać za pomocą :

  • uzupełnień stałych, które są cementowane w ustach pacjenta : korony, mosty, licówki,
  • jak i ruchomych. Protezy: akrylowe, szkieletowe, elastyczne.

Wybór metody jest zależny od warunków w jamie ustnej Pacjenta i podyktowany uzyskaniem zadowalających efektów estetycznych i funkcjonalnych.

Uzupełnienia stałe

Więcej informacji o poszczególnych typach uzupełnień stałych znajdą Państwo w poniższych artykułach - proszę kliknąć jeden z poniższych linków:

Uzupełnienia pełnoceramiczne - tlenek cyrkonu

Zalety prac wykonanych z tlenku cyrkonu w porównaniu z pracami na podbudowie metalu:

  • Wysoka przezierność
  • Brak ciemnych krawędzi
  • Bardzo dobre właściwości biologiczne
  • Długowieczność

Wysokiej przezierności cyrkon dający możliwość indywidualnego doboru koloru, posiada estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do  odbudowy metalowej nie posiada ciemnych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny kolor.

Ten kwasoodporny materiał zapobiega wchłanianiu substancji szkodliwych, a tym samym znacznie ułatwia czyszczenie. Znakomita przejrzystość cyrkonu nadaje protezie estetyczny i naturalny wygląd. Badania dowiodły, że zastosowanie cyrkonu nie prowadzi do powstania jakichkolwiek alergii. Jest to materiał wyjątkowo biokombatybilny z tkankami i błoną śluzową, co nie pozostaje bez znaczenia dla paradontozy i higieny jamy ustnej. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych.

Jedną z zalet cyrkonu jest brak ciemnych krawędzi i zasinienia dziąsła. Nie powoduje też odsuwania się dziąseł tak jak na pracach z metalem.

Więcej o tlenku cyrkonu w prezentacji PDFKliknij aby pobrać dokument w formacie PDF.

Uzupełnienia ruchome

Więcej o protezach elastycznych w artykule Protezy elastyczne >>.

 

 

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/