Protetyka stomatologiczna. Mosty, korony, licówki w Piotrkowie.

Leczenie protetyczne umożliwia zarówno odtworzenie utraconych tkanek zęba, jak i uzupełnienie braków zębowych. Utrata pojedynczych zębów jak i mnogie braki zębowe oprócz aspektów estetycznych powoduje zaburzenia całego układu stomatognatycznego. Poczynając od przesunięć zębów sąsiednich a kończąc na chorobach stawu skroniowo-żuchwowego.

Stomatolog może odtworzyć pełen łuk zębowy za pomocą :

  • uzupełnień stałych, które są cementowane przez dentystę w ustach pacjenta : korony, mosty, licówki,
  • jak i ruchomych. Protezy: akrylowe, szkieletowe, elastyczne.

Wybór metody jest zależny od warunków w jamie ustnej Pacjenta i podyktowany uzyskaniem zadowalających efektów estetycznych i funkcjonalnych.

Zapraszamy na konsultację protetyczną do naszej placówki w Piotrkowie, podczas której lekarz dentysta wybierze najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie.

Uzupełnienia stałe

Więcej informacji o poszczególnych typach uzupełnień stałych znajdą Państwo w poniższych artykułach - proszę kliknąć jeden z poniższych linków:

Uzupełnienia pełnoceramiczne - tlenek cyrkonu

Zalety prac wykonanych z tlenku cyrkonu w porównaniu z pracami na podbudowie metalu:

  • Wysoka przezierność
  • Brak ciemnych krawędzi
  • Bardzo dobre właściwości biologiczne
  • Długowieczność

Wysokiej przezierności cyrkon dający możliwość indywidualnego doboru koloru, posiada estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do  odbudowy metalowej nie posiada ciemnych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny kolor.

Ten kwasoodporny materiał zapobiega wchłanianiu substancji szkodliwych, a tym samym znacznie ułatwia czyszczenie. Znakomita przejrzystość cyrkonu nadaje protezie estetyczny i naturalny wygląd. Badania dowiodły, że zastosowanie cyrkonu nie prowadzi do powstania jakichkolwiek alergii. Jest to materiał wyjątkowo biokombatybilny z tkankami i błoną śluzową, co nie pozostaje bez znaczenia dla paradontozy i higieny jamy ustnej. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych.

Jedną z zalet cyrkonu jest brak ciemnych krawędzi i zasinienia dziąsła. Nie powoduje też odsuwania się dziąseł tak jak na pracach z metalem.

Widok stomatologicznych mostów protetycznych z podbudową z metalu i tlenku cyrkonu.

Więcej o tlenku cyrkonu w prezentacji PDFKliknij aby pobrać dokument w formacie PDF.

Uzupełnienia ruchome

Więcej o protezach elastycznych w artykule Protezy elastyczne >>.