Stomatologia estetyczna w Piotrkowie Trybunalskim

Stomatologia estetyczna powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech. Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru (np. wybielanie), kształtu (korony, licówki) i położenia a także poprzez estetyczne uzupełnienia zębów brakujących. W naszym gabinecie stomatologicznym w Piotrkowie Trybunalskim oferujemy zabiegi stomatologii estetycznej, są to m.in. wybielanie zębów, odbudowa estetyczna zębów metodą flow- injection, bonding, licówki.

Stometologia estetyczna w Piotrkowie Trybunalskim.

ZMIANA KSZTAŁTU ZĘBÓW MATERIAŁAMI KOMPOZYTOWYMI - w stomatologii estetycznej obowiązuje zasada minimum ingerencji przy maksimum efektu, postępowanie zawsze rozpoczyna się więc od jak najmniej inwazyjnych metod. Przykładowo, w przypadku nieprawidłowego kształtu zęba (zęby stożkowate, małe, po urazach), obecności diastemy czy wrodzonych ubytków szkliwa terapię rozpoczyna się od próby korekty kształtu zębów materiałem kompozytowym, a dopiero w sytuacji uzyskania niedostatecznego efektu sięga się po inne metody (korekta ortodontyczna, licówki ceramiczne, korony protetyczne).

Zapraszamy na konsultację w sprawie odbudowy estetycznej zębów do naszego dentysty w Piotrkowie Trybunalskim. Wykonujemy bonding oraz odbudowę metodą flow- injection. Zobacz efekty pracy naszych stomatologów w zakładce Metamorfozy pacjentów.

WYBIELANIE - w celu zapewnienia pacjentom efektu olśniewająco białego uśmiechu dysponujemy dwoma sposobami wybielania zębów SYSTEMAMI GABINETOWYMI i METODĄ NAKŁADKOWĄ. Wykorzystanie metody nakładkowej pozwala wybielić nawet bardzo ciemne zęby żywe i martwe z przebarwieniami powstałymi od kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, papierosów lub zmianami pochodzenia genetycznego. Zapisz się już dzisiaj na konsultację w sprawie wybielania zębów w Piotrkowie Trybunalskim i dowiedz się, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza.

Więcej o wybielaniu zębów w artykule Wybielanie zębów>> 

LICÓWKI PORCELANOWE - to kolejny krok w procesie poprawy estetyki zębów, stosowany w przypadku silnych, rozległych przebarwień zębów opornych na systemy wybielające, starcia zębów czy silnego niedorozwoju szkliwa. Metoda ta zapewnia doskonały efekt estetyczny dzięki bardzo oszczędnemu opracowaniu szkliwa w licowej (przedniej) części zęba i uzupełnieniu go następnie porcelanową "osłoną".

Więcej o licówkach w artykule Protetyka. Licówki>>. 

  

KORONY PROTETYCZNE - rozwiązanie to znajduje zastosowanie w przypadku zębów osłabionych dużą ilością wypełnień lub innych sytuacjach uniemożliwiających założenie licówek. Przygotowanie zęba do zabezpieczenia koroną protetyczną wiąże się z koniecznością oszlifowania zęba w celu stworzenia miejsca dla tworzywa uzupełnienia. Może to być: KORONA LICOWANA PORCELANĄ lub KORONA CERAMICZNA

Więcej o koronach w artykule Protetyka. Korony>>.