Stałe aparaty ortodontyczne w Piotrkowie.

 Stały aparat ortodontyczny

Ogólny mechanizm działania aparatu stałego polega na tym, że do zamków przyklejonych do zębów przymocowany jest łuk o kształcie łuku idealnego, który poprzez swoją sprężystość i siłę ciągnie nieprawidłowo położone zęby w miejsce, gdzie powinny się znajdować w łuku prawidłowym. Leczenie przebiega etapami, wymaga odwiedzania gabinetu stomatologicznego na wizytach kontrolnych oraz cierpliwości ze strony lekarza i pacjenta.

Wyboru rodzaju aparatu dokonuje pacjent wspólnie z lekarzem w zależności od rodzaju wady zgryzu, preferencji pacjenta, środków finansowych pacjenta. Każdy z wyżej wymienionych typów aparatów ma swoje wady i zalety. Lekarz omawia je z pacjentem tak aby mógł on dokonać świadomego wyboru.

Nasze przychodnie mają do zaoferowania następujące rodzaje aparatów stałych:

Różnica pomiędzy aparatami ligaturowymi i samoligaturującymi polega na tym, jakie tworzą je elementy, oraz jakie są mechanizmy ich działania.

Aparat ligaturowe składa się z zamków przyklejonych do powierzchni przedsionkowej zębów oraz łuku, który jest przymocowany do zamków kolorowymi lub bezbarwnymi ligaturami gumowymi, potocznie nazywanymi gumkami. Aparat ten cechuje dość duża siła działania w okresie tuż po założeniu ligatur, która wraz z utratą przez gumę elastyczności słabnie do tego stopnia, że ligatury gumowe muszą być wymieniane co miesiąc.

Aparat samoligaturujący - bezligaturowy, podobnie jak ligaturowy, składa się z zamków i łuku, lecz zamki są w taki sposób zaprojektowane, że zawierają same w sobie element trzymający łuk -  jest to zasuwa, klapka, obrotowe kółeczko lub zatrzaski. Nie występuje tu element pochodzenia zewnętrznego w postaci ligatury gumowej. Aparaty te dzięki swojemu mechanizmowi samoligaturującemu są praktycznie pozbawione tarcia, przez co generują małe siły, działają delikatnie i zapewniają dobre ukrwienie kości.

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znależć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasze recepcje dzwoniąc do Państwa korzystają z telefonów 530 907 590, 530907590 -Bełchatów, 530 395 845, 530395845- Piotrków.