Ortodoncja stosowana jest w celach zarówno estetycznych jak i funkcjonalnych - gwarantuje zdrowy i piękny uśmiech oraz rozwiązuje wiele problemów, między innymi dyskomfort gryzienia.

W dzisiejszych czasach aparaty ortodontyczne zyskują coraz większą popularność dzięki ciągle poszerzanej świadomości pacjentów związanej z wadami uzębienia jak i również dostępności cenowej, mimo to jednak wiele osób nadal obawia się wizyty u ortodonty z powodu mitów i stereotypów związanych z leczeniem ortodontycznym. Jak to rzeczywiście wygląda w praktyce?

 

 • Aparaty ortodontyczne przeznaczone są dla dzieci: MIT
  Aparat może założyć każdy, choć bardziej popularne są wśród dzieci i młodzieży. Tak naprawdę może go założyć pacjent w każdym wieku.
 • Jeżeli aparat retencyjny nie jest używany, zęby mogą się poruszać: PRAWDA
  Faza retencyjna jest konieczna dla utrzymania zadowalającego efektu. Ważne jest, by używać retainerów zaleconych przez ortodontę aby zęby się nie poruszały.
 • Ortodoncja służy tylko celom estetycznym: MIT
  Ortodoncja nie tylko sprawia, że uśmiech staje się piękniejszy, ale też przyczynia się do wyrównania zębów i rozwiązuje problemy stłoczeń czy dyskomfortu podczas żucia. Efektem tego mogą być nawet problemy z trawieniem.
 • Podczas leczenia należy zachować wzorową higienę: PRAWDA
  Należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie zębów, ponieważ podczas leczenia aparatem szczątki jedzenia gromadzą się łatwiej.
 • Leczenie ortodontyczne jest długie: MIT
  Leczenie ortodontyczne to kwestia indywidualna. Dzięki pracy z aparatami Damon można skutecznie skrócić czas leczenia bez szkody dla efektów!
 • Noszenie aparatu wiąże się ze zmianą stylu życia: MIT
  Średnio przez pierwsze dwa tygodnie od założenia aparatu pacjenci mogą uskarżać się na dyskomfort w jamie ustnej, potem jednak adaptują się do nowej sytuacji i zmiana jest niezauważalna.
 • Leczenie ortodontyczne może rozwiązać problemy z brakiem pewności siebie: PRAWDA
  “Krzywe uzębienie” może być źródłem dużych kompleksów, w takim przypadku leczenie zaowocuje poprawą stanu naszego samopoczucia.


W Aesthetic Dental odzyskasz szansę na piękny uśmiech!
Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne u dr Emilii Bartczak
690 930 840
ul. Armii Krajowej 15
Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/