Fakty i mity na temat leczenia ortodontycznego

Ortodoncja stosowana jest w celach zarówno estetycznych jak i funkcjonalnych - gwarantuje zdrowy i piękny uśmiech oraz rozwiązuje wiele problemów, między innymi dyskomfort gryzienia.

W dzisiejszych czasach aparaty ortodontyczne zyskują coraz większą popularność dzięki ciągle poszerzanej świadomości pacjentów związanej z wadami uzębienia jak i również dostępności cenowej, mimo to jednak wiele osób nadal obawia się wizyty u ortodonty z powodu mitów i stereotypów związanych z leczeniem ortodontycznym. Jak to rzeczywiście wygląda w praktyce?

 

 • Aparaty ortodontyczne przeznaczone są dla dzieci: MIT
  Aparat może założyć każdy, choć bardziej popularne są wśród dzieci i młodzieży. Tak naprawdę może go założyć pacjent w każdym wieku.
 • Jeżeli aparat retencyjny nie jest używany, zęby mogą się poruszać: PRAWDA
  Faza retencyjna jest konieczna dla utrzymania zadowalającego efektu. Ważne jest, by używać retainerów zaleconych przez ortodontę aby zęby się nie poruszały.
 • Ortodoncja służy tylko celom estetycznym: MIT
  Ortodoncja nie tylko sprawia, że uśmiech staje się piękniejszy, ale też przyczynia się do wyrównania zębów i rozwiązuje problemy stłoczeń czy dyskomfortu podczas żucia. Efektem tego mogą być nawet problemy z trawieniem.
 • Podczas leczenia należy zachować wzorową higienę: PRAWDA
  Należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie zębów, ponieważ podczas leczenia aparatem szczątki jedzenia gromadzą się łatwiej.
 • Leczenie ortodontyczne jest długie: MIT
  Leczenie ortodontyczne to kwestia indywidualna. Dzięki pracy z aparatami Damon można skutecznie skrócić czas leczenia bez szkody dla efektów!
 • Noszenie aparatu wiąże się ze zmianą stylu życia: MIT
  Średnio przez pierwsze dwa tygodnie od założenia aparatu pacjenci mogą uskarżać się na dyskomfort w jamie ustnej, potem jednak adaptują się do nowej sytuacji i zmiana jest niezauważalna.
 • Leczenie ortodontyczne może rozwiązać problemy z brakiem pewności siebie: PRAWDA
  “Krzywe uzębienie” może być źródłem dużych kompleksów, w takim przypadku leczenie zaowocuje poprawą stanu naszego samopoczucia.

leczenie stałym aparatem ortodontycznym w Piotrkowie Trybunalskim


W Aesthetic Dental odzyskasz szansę na piękny uśmiech!
Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne u dentysty stomatolog Emilii Bartczak
690 930 840
ul. Armii Krajowej 15
Piotrków Trybunalski