Aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem w przypadku braków zębowych świetnym rozwiązaniem jest implantacja. Należy jednak pamiętać, że droga do finału jest kilkuetapowa. 🧐
 
 
 
🦷 Konsultacja - szczegółowe informacje na ten temat mogą przeczytać Państwo w naszym poście 👉
 
🦷 Wszczep implantu – jest to jeden z etapów części chirurgicznej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, więc możemy być spokojni – to nie boli. Miejsce na implant wykonywane jest przy użyciu specjalnych wierteł wchodzących w skład systemu implantologicznego. Następnie implant osadzany jest z odpowiednią siła zapewniającą mu stabilizację, wkręcona zostaje w niego śruba zamykająca. Dziąsło zaszyte jest nad nimi (szwy zdejmowane są po ok. 7-14 dniach).
 
🦷 Odsłonięcie implantu – po okresie osteognacji (ok. 2-6 miesięcy) czyli zrośnięcia się implantu z kością wykonywane jest kontrolne CBCT, aby sprawdzić czy jest on odpowiednio umocowany. Jeśli wszystko jest w porządku kolejna wizyta to odsłonięcie implantu -błona śluzowa nad nim jest nacinana i wkręcona zostaje śruba gojąca.
Wszystko oczywiście w znieczuleniu 😉
 
🦷 Odbudowa protetyczna - to już najbardziej wyczekiwany przez pacjentów etap. Zostają pobrane wtedy wyciski lub skany cyfrowe, dzięki którym pracownia protetyczna wykonuje odbudowę. Na kolejnej wizycie stomatolog mocuje pracę na implancie i pacjent może cieszyć się znów swoim uśmiechem 😁
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak wiadomo w każdej dziedzinie medycyny nic nie jest takie samo - również w przypadku implantów przebieg może się odrobinę różnić i trwać krócej lub dłużej.
Efekt jest jednak wart czekania!
 
Zapraszamy na konsultację implantologiczną do naszej przychodni 😉
Piotrków Trybunalski 690 930 840
Wyślij wiadomośćkontakt@aestheticdental.pl
Odwiedź nasArmii Krajowej 15,
Piotrków Trybunalski

 

Dentysta Aesthetic Dental świadczy swoje usługi dentystyczne na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, jak również całego powiatu piotrkowskiego. W naszym gabinecie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz pomocy stomatologicznej między innymi takiej jak: endodoncja, profilaktyka stomatologiczna, protetyka, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących frazach: stomatolog Piotrków Trybunalski, stomatolodzy Piotrków Trybunalski, dentysta Piotrków Trybunalski, dentyści Piotrków Trybunalski, endodoncja Piotrków Trybunalski, ortodoncja Piotrków Trybunalski, gabinet stomatologiczny Piotrków Trybunalski, chirurgia stomatologiczna Piotrków Trybunalski, wybielanie zębów Piotrków Trybunalski.

Nasza recepcja dzwoniąc do Państwa korzysta z telefonu 530 395 845, 530395845. https://adresowo.pl/