Implanty - ile to właściwie trwa?

Aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem w przypadku braków zębowych świetnym rozwiązaniem jest implantacja. Należy jednak pamiętać, że droga do finału jest kilkuetapowa. 
  1. Konsultacja - szczegółowe informacje na ten temat mogą przeczytać Państwo w naszym poście https://aestheticdental.pl/konsultacja-implantologiczna
  2. Wszczep implantu – jest to jeden z etapów części chirurgicznej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, więc możemy być spokojni – to nie boli. Miejsce na implant wykonywane jest przy użyciu specjalnych wierteł wchodzących w skład systemu implantologicznego. Następnie implant osadzany jest z odpowiednią siła zapewniającą mu stabilizację, wkręcona zostaje w niego śruba zamykająca. Dziąsło zaszyte jest nad nimi (szwy zdejmowane są po ok. 7-14 dniach).
  3. Odsłonięcie implantu – po okresie osteognacji (ok. 2-6 miesięcy) czyli zrośnięcia się implantu z kością wykonywane jest kontrolne CBCT, aby sprawdzić czy jest on odpowiednio umocowany. Jeśli wszystko jest w porządku kolejna wizyta to odsłonięcie implantu -błona śluzowa nad nim jest nacinana i wkręcona zostaje śruba gojąca. Wszystko oczywiście w znieczuleniu.
  4. Odbudowa protetyczna - to już najbardziej wyczekiwany przez pacjentów etap. Zostają pobrane wtedy wyciski lub skany cyfrowe, dzięki którym pracownia protetyczna wykonuje odbudowę. Na kolejnej wizycie stomatolog mocuje pracę na implancie i pacjent może cieszyć się znów swoim uśmiechem.
Jak wiadomo w każdej dziedzinie medycyny nic nie jest takie samo - również w przypadku implantów przebieg może się odrobinę różnić i trwać krócej lub dłużej.
Efekt jest jednak wart czekania!
 
Zapraszamy na konsultację implantologiczną u naszych dentystów stomatologów w Piotrkowie Trybunalskim.