Implanty w Aesthetic Dental

Utrata zęba to problem zarówno natury zdrowotnej jak i estetycznej, a najlepszym jego rozwiązaniem jest implant, czyli sztuczny korzeń zęba, wykonany z materiałów biokompatybilnych (bardzo dobrze tolerowanych przez organizm oraz nie wywołujących alergii). To dziś najczęściej polecana przez specjalistów metoda uzupełnienia braków zębowych - dzięki niej pacjenci mogą cieszyć się znów pięknym i zdrowym uśmiechem.
Niestety, na jej temat krąży wiele mitów, które często budzą przerażenie i wprowadzają w błąd, np. że implanty wywołują zapalenie jamy ustnej, powodują uczulenie, czy zostają odrzucone przez organizm. Takie informacje w większości przypadków mijają się z prawdą, ponieważ odpowiednia higiena jamy ustnej, regularne wizyty u stomatologa oraz przede wszystkim nowoczesna technologia wykorzystywana w implantologii czynią tę metodę zarówno bezpieczną jak i niezawodną.

Czy boli?
Nie, nie boli. Współczesne zabiegi implantacji wykonywane są w znieczuleniu, przy użyciu bezpiecznych dla pacjentów materiałów.

Czy uczula?
Implanty wykonane są z czystego tytanu, które są obojętne dla ludzkiego organizmu - nie wywołują reakcji alergicznych.

Czy są dla starszych osób?
Wiek nie jest żadną przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. Jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu są cukrzyca, hemofilia, osteoporoza lub nowotwór.

Czy można usunąć ząb i wszczepić implant podczas jednego zabiegu?
Jeżeli tylko jest taka możliwość i warunki pacjenta na to pozwalają, to można, a nawet trzeba wszczepić implant najszybciej jak to możliwe, ponieważ braki w uzębieniu powodują zmiany w stanie kości i układzie zgryzu. Im dłużej zwlekamy z decyzją, tym większe ryzyko, że zaistnieje potrzeba regeneracji kości.

Czy zmienia się potrzeba higieny?
O implanty dbamy tak jak o własne zęby - jest to bardzo ważne, aby cieszyć się nimi jak najdłużej. Należy regularnie myć i nitkować zęby oraz odwiedzać regularnie stomatologa i higienistkę.

 

Mity biorą się z niewiedzy, dlatego zapraszamy na konsultację do doktor Emilii Bartczak aby dowiedzieć się w jaki sposób najnowocześniejsze systemy implantologiczne mogą poprawić Twoje samopoczucie, komfort oraz pewność siebie.

implanty w Piotrkowie Trybunalskim korona na implancie most odbudowa protetyczna

 

Zapraszamy na konsultacje do naszych dentystów stomatologów w Piotrkowie Trybunalskim! 
690 930 840