Dlaczego warto leczyć się ortodontycznie u dr Emilii Bartczak?
- Skupiamy się nie tylko na aspekcie estetycznym lecz również na poprawie oddychania oraz przełykania co zwiększa komfort życia i przyczynia się do większej stabilności efektów.
- Dr Emilia Bartczak ma szeroką wiedzę stomatologiczną. Jest nie tylko ortodontą. Wszczepia implanty i ma duże doświadczenie protetyczne. Potrafi zaproponować optymalne dla Państwa rozwiązania wykorzystując nie tylko działanie aparatów ortodontycznych. Chodzi np.: o zmianę kształtu zębów licówkami lub koronami czy uzupełnienie luki przy pomocy implantów.
- Dr Emilia Bartczak wszczepia mini-implanty ortodontyczne, odsłania zatrzymane w podniebieniu kły i sprowadza je do łuku. W naszym gabinecie będziecie Państwo obsłużeni kompleksowo.
Dla leczenia aparatami stałymi:
- Leczenie bez usuwania zębów. Dr Emilia Bartczak bardzo rzadko usuwa zęby podczas leczenia ortodontycznego.
- Możliwość rozłożenia płatności na raty. Bezpośrednia umowa ratalna z niskimi kosztami - więcej w artykule Płatność w ratach>>.
Przebieg leczenia. Rodzaje aparatów. FAQ.
Proste zęby i piękny uśmiech mogą w każdym wieku podnosić samoocenę i poczucie wiary we własne możliwości. Ortodoncja jest dzisiaj dziedziną nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz również dla dorosłych i osób starszych. Nigdy nie jest za późno aby wyglądać i czuć się wspaniale.
Współczesna ortodoncja zajmuje się nie tylko prostowaniem zębów ale również:
- niwelowaniem wad wymowy
- poprawianiem kondycji dziąseł
- zapobieganiem schorzeniom stawu skroniowo-żuchwowego
- zachowaniem dobrego zdrowia zębów i przyzębia
- zapobieganiem powstawaniu morfologicznych i czynnościowym wad narządu żucia
- leczeniem zaburzeń w obrębie narządu żucia u dzieci i dorosłych
Przebieg leczenia. Cztery kroki do pięknego uśmiechu.
- zdjęcia radiologiczne
- pantomograficzne - więcej o tego typu zdjęcia RTG - kliknij ten link>>
- cefalometryczne - więcej o tego typu zdjęcia RTG - kliknij ten link >>
- cyfrowe (zewnątrz- i wewnątrzustne),
- wyciski na modele orientacyjne obrazujące stan panujący w jamie ustnej,
- opis stanu wyjściowego.
Podstawowe rodzaje leczenia ortodontycznego
A. Leczenie aparatami ruchomymi
Nieodłącznym elementem wizyty jest poinstruowanie pacjenta o konieczności bezwzględnego przestrzegania higieny jamy ustnej i odbywania w wyznaczonych terminach wizyt kontrolnych. Ortodonta instruuje jak przechowywać i czyścić aparat.
B. Leczenie aparatami stałymi
Przy obu sposobach leczenia podstawową zasadą jest stopniowe wywieranie nacisku o różnym natężeniu na zęby, bardzo powoli je przesuwając i ustawiając w miejscu dla nich przeznaczonym.
By móc założyć aparat koniecznie muszą być wyleczone wszystkie zęby, usunięty kamień i osad nazębny, a ewentualne stany zapalne przyzębia wyleczone. Nie należy przeprowadzać fluoryzacji zębów, co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. W trakcie noszenia aparatu stałego fluoryzacja jak najbardziej jest polecana.
C. Leczenie nakładkami ortodontycznymi
Aparat czy nakładki?
D. Wizyty Kontrolne
E. Leczenie retencyjne - stabilizacyjne
Po zakończonym okresie leczenia aparatem stałym konieczna jest retencja (stabilizacja) w celu utrwalenia i utrzymania osiągniętych wyników leczenia. Pacjent dostaje tzw. aparat retencyjny w postaci zdejmowanej płytki lub przezroczystej szyny. Początkowo, przez około miesiąc, nosi się go przez cały dzień a następnie tylko na noc. Zęby mogą być również zabezpieczane przyklejanym na stałe, niewidocznym drucikiem, który utrzymuje się tam przez kilka, kilkanaście lat. Czas retencji zależy od wady zgryzu. Ortodonta kontroluje aparat retencyjny pierwszy raz po 1 miesiącu.
Pominięcie tego etapu może spowodować cofnięcie efektów leczenia ortodontycznego. Gdy pacjent był leczony aparatem ruchomym najczęściej dalej jest on aparatem retencyjnym, lecz już bez aktywowanych elementów oraz o ograniczonej potrzebie noszenia.
Higiena podczas leczenia ortodontycznego
Przeczytaj artykuły - kliknij poniższe linki :
FAQ czyli najczęściej zadawane pytania
Zapraszamy do lektury artykułu Ortodontyczne FAQ - czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi>>